“Swedex” to jedyny egzamin certyfikatowy z języka szwedzkiego jako obcego. Obecnie organizowany jest w Niemczech, Polsce, Austrii, Estonii, Islandii, Bułgarii, Holandii, Szwajcarii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rosji, Tajlandii i Argentynie.

Egzamin został przygotowany w ramach projektu Sokrates Lingua 2 we współpracy ze specjalistami w zakresie testowania znajomości języka angielskiego i niemieckiego jako języka obcego. Ze strony szwedzkiej uczestniczyli w nim przedstawiciele Uniwersytetu Ludowego (Folkuniversitetet) i Instytutu Szwedzkiego (Svenska institutet).

Podobnie jak inne egzaminy europejskie, Swedex opiera się na skali poziomów opracowanych przez Radę Europy (Common European Framework of Reference) i jest uznawany w całej Europie.

Egzamin “Swedex” jest egzaminem międzynarodowym organizowanym przez Folkuniversitetet (Uniwersytet Ludowy). Można zdawać egzamin na różnych poziomach od A2, B1 po najwyższy przewidziany poziom B2. Egzamin sprawdza wszystkie kompetencje językowe, jednak główny nacisk jest kładziony na sprawdzenie komunikatywności.

W Instytucie Filologii Germańskiej będzie możliwość zdawania egzaminu na poziomie B2. Serdecznie zapraszamy!

Dalsze informacje pojawią się wkrótce.